Ruukki

Střešní krytina firmy RUUKKI je vyráběna profilováním povrchově upraveného ocelového plechu. Je vhodná jak pro zastřešení novostaveb, tak pro rekonstrukce starých střech, kdy vzhledem ke stavu krovu či celé budovy není možné použít těžkou krytinu. Přes svou nízkou hmotnost je krytina RUUKKI velmi odolná a má dlouhou životnost.

Výhody střešní krytiny:

 • Nízká hmotnost cca 5 Kg/m2- snadno se s ní manipuluje, nazatěžuje stavbu- ideální pro staré střechy či střechy s malým spádem např. trapézové profily již od 8°= 1:7 m  a všechny taškové profily od 14°, což je poměrově 1:4m
 • Vysoká životnost- ocel+ zinek+ plastická povrchová úprava = dokonalé spojení, které poskytuje vysokou odolnost vůči korozi, UV záření , otěru a extrémním povětrnostním vlivům. Odolná, bezpečná a bezúdržbová střecha. 
 • Nový desing tradičního materiálu . RUUKKI nabízí tradiční materiál s elegantní tváří. Naše společné moto: MODERNÍ A FUNKČNÍ STŘECHY
 • Rychlá dodávka a montáž- výroba materiálu na míru  (délka po 1 cm) do 10 dnů je spolu s relativně rychlou montáží ideální řešení  pro ty, kteří spěchají.
 • Široká nabídka různých tipů krytin, povrchových úprav a barev. Možnost kombinovat různé desingové tvary výrobků a doplňků s barevnými odstíny  - lze docílit estetického sladění stavby dle přání zákazníka a vize architekta.
 • dlouholeté zkušenosti a historie finského výrobce RUUKKI se datují již od roku 1960. Tento dlouhý vývoj a úsilí se stále zlepšovat a rozšiřovat nabídku materiálů  deklaruje vyskou jistotu o kvalitě výrobku.
 • Ekologie: RUUKKI je jedním z lídrů v tomto směru a její dlouhodobé úsilí směřuje ke snížování emisí současně s minimalizací energetické náročnosti  výrobního procesu. Přístup RUUKKI je příkladný, progresivní a efektivní.
 • ISO certifikáty 9001 1400 1 dokazují kvalitu výrobního procesu a materiálů zároveň s ohleduplným vztahem k životnímu prostředí  a minimalizaci ostatních negativních vlivů spojených s výrobou.
 • Recyklovatelnost výrobků: ocel je v současnosti jedním z nejvíce recyklovaných materiálů a tato tendence stoupá , což přináší energetické úspory a kvalitnější živnotní prostředí . Např. recyklováním 1tuny oceli se ušetří 1100 kg železné rudy, 630 kg uhlí a 55 kg vápence. Z ekonomického hlediska a výhledu do budoucnosti je tato vlastnost oceli zásadní .

Nabízíme střešní profily:

 • Adamante - nový masivní a energický profil s vysokou vlnou vhodný pro RD a ostatní stavby
 • Classic  -  návrat ke klasice - vzhled klasické falcované krytiny s dokonalým systémem zámků
 • Decorrey - nízký profil s největší krycí šíří  nabízí ekonomicé řešení Vaší stavby z materiálu
 • Finnera- jediný maloformátový profil - dodání do 48 hodin, snadná doprava a montáž 
 • Monterrey - nejprodávanější taškový profil, který elegantním vzhledem stále oslovuje   
 • T20, T35,T40 - trapézové profily vhodné pro průmyslové stavby - zastřešení i opláštění

Standartní barvy střešních krytin

RR23 (RAL 7024) šedá                          RR11 (RAL 6020) zelená tmavá
RR29 (RAL 3009) červená                     RR37(RAL 6002) zelená světlá
RR32 (RAL 8019) hnědá                        RR887 (RAL 8028) hnědá čokoládová
RR33 (RAL 9005) černá                         RR35 (RAL 5010) modrá
RR750 (RAL 8004) cihlová                    RR22 (RAL7040) šedá světlá
RR20 (RAL 9002) bílá                            RR40 (RAL 9006) stříbrná
Další barvy na objednávku dle katalogu.

Povrchové úpravy střešních krytin

PE 25 - polyester
Jedná se o plastovou povrchovou úpravu s lesklým vzhledem. Polyester je povrchová úprava odolná vůči změnám teplot, UV záření a korozi. Má dobré mechanické vlastnosti - odolnost vůči mechanickému poškození, vysokou pevnost. Jedná se o nejrozšířenější prodávanou povrchovou úpravu. Tloušťka povrchové úpravy je 25 μm.

PUREX 26 - nový povrch
Jde o novou moderní povrchovou úpravu v provedení polomat .Vyniká svojí odolností vůči UV záření , korozi a oděru. Tato povrchová úprava v budoucnu zcela nahradí povrch PEMA . Povrchová úprava PUREX je specifická zejména svojí plastičností - což znamená , že snese ohýbaní a falcování materiálu bez změn povrchu vlivem pnutí.

PURAL MATT - polyuretan + polyamid
Jde o povrchovou úpravu na bázi polyuretanu a polyamidu, vyvinutá společností Ruukki, s vynikající odolností vůči korozi. Polyuretan je mimořádně odolný vůči mechanickému poškození. Polyamid vylepšuje smykové kvality během profilování. Minimální tloušťka Pural matt je 50 μm; z kterých 20 μm je jedinečná základná vrstva se zvýšenou přilnavostí.

Dobrou střechu však nedělá jen kvalitní střešní krytina. Z tohoto důvodu firma Ruukki dodává i kompletní sortiment příslušenství a kompletní okapový systém  -  pouze v nejkvalitnější povrchové úpravě PURAL - hladký lesklý a to v mnoha barevných odstínech.